Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Dla szkół średnich

Spotkania i wykłady dla maturzystów

Pracownicy Akademickiego Biura Karier Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej zapraszają na bezpłatne wykłady oraz spotkania informacyjne z zakresu doradztwa zawodowego skierowane do uczniów klas maturalnych.

OFEROWANE TEMATY WYKŁADÓW:

Co wspólnego ma Instagram ze studiami? Oczekiwania vs rzeczywistość

  • Zastanawiasz się, jak naprawdę wygląda życie studenta? Jak zbudować realistyczne oczekiwania, uniknąć rozczarowań i lepiej przygotować się na swoją akademicką przygodę. Bez filtrów, za to z cennymi wskazówkami dla maturzystów!

#Bądź Sobą. Jak dobrze wybrać studia?

  • Nie wiesz, którą ścieżkę studiów wybrać? Czujesz presję decyzji? To szkolenie pomoże Ci lepiej poznać siebie, swoje pasje i mocne strony, aby dokonać wyboru zgodnego z tym, kim naprawdę jesteś. Odkryj, jak podjąć świadomą decyzję, która zaprocentuje w przyszłości.

Kompetencje przyszłości - czy roboty zabiorą nam pracę?

  • Czy za kilka lat będziemy wykonywać nadal te same zawody? Jakie nowe perspektywy kariery po studiach pojawią się w przyszłości? Czy już dziś wiadomo, jakie kompetencje będą niezbędne by utrzymać się na rynku pracy? Zapraszamy po dawkę inspiracji zawodowych!

SPOTKANIA INFORMACYJNE

Spotkania mają na celu informowanie maturzystów o profilu kształcenia na poszczególnych kierunkach studiów oraz profilu absolwenta i charakterze pracy w danym zawodzie. Odbywają się w siedzibie Państwa szkoły i trwają 45 minut (tj. 1 godzinę lekcyjną).

Wykłady prowadzone są w formie stacjonarnej lub online przez doradców zawodowych Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej:

  • Marta Jasiorowska - doradca zawodowy, pracownik Akademickiego Biura Karier Wydziału Inżynieryjnego Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Absolwentka studiów podyplomowych SWPS „Job coaching - nowoczesne doradztwo zawodowe”,
  • Aleksandra Wasiak - doradca zawodowy, pracownik Akademickiego Biura Karier Wydziału Zarządzania i Logistyki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Pedagożka, posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

Terminy można uzgodnić telefonicznie pod numerem: (22) 262 88 88 lub mailowo: rekrutacja@uth.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

Wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej zaprasza uczniów klas maturalnych i młodszych do wzięcia udziału w bezpłatnych wykładach prowadzonych przez wykładowców akademickich naszej Uczelni, którzy posiadają bogate doświadczenie praktyczne.

OFEROWANE TEMATY WYKŁADÓW W ROKU AKADEMICKIM 2023/2024: 

  • „Jesteś (nie)legalny w sieci? Prawo autorskie a Internet”
  • „Bullying Ciebie nie dotyczy?”
  • „Gdzie się kończy wolność słowa”
mgr Aldona Ploch – prowadząca

Prodziekan Wydziału Inżynieryjnego ds. studenckich i organizacyjnych, Pełnomocnik Rektora UTH ds. równego traktowania i bezpieczeństwa. Absolwentka kierunku prawo, autorka publikacji z obszaru m.in. ochrony własności intelektualnej, praw człowieka oraz prawa międzynarodowego.

  • „Pokochać stres”
  • „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”
dr Magdalena Ścigała – prowadząca

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Zarządzanie. Psycholog, doktor nauk o zarządzaniu, specjalistka i autorka prac naukowych z zakresu decyzji menedżerskich i zarządzania zasobami ludzkimi.

  • „Nowoczesne metody diagnostyki pojazdów – czyli co tak naprawdę potrafi Twój samochód?”
dr inż. Piotr Wróblewski – prowadzący

Prodziekan ds. kierunku Transport, wykładowca akademicki Wydziału Inżynieryjnego na kierunku Transport. Wykładowca z zakresu elektroniki pojazdów samochodowych. Rzeczoznawca w zakresie silników spalinowych i pojazdów samochodowych.

  • „Wirtualne Centrum Logistyczne - praca logistyka od kuchni”
  • „Transport intermodalny - przyszłość zielonych łańcuchów dostaw”
  • „45 minut z trzema logistykami. Logistyka Wojskowa. Logistyka Cywilna. Logistyka przyszłości”
dr inż. Andrzej Wojciechowski – prowadzący

Kierownik Katedry Transportu, wykładowca akademicki Wydziału Inżynieryjnego na kierunku Transport. Kierownik szeregu projektów analitycznych w zakresie inżynierii systemów logistycznych w firmach krajowych i międzynarodowych.

  • „Logistyka - praca z pasją”
dr inż. Mirosław Zielony – prowadzący

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Zarządzanie. Specjalista z obszaru nauk społecznych tj. logistyki. Wykładowca akademicki z doświadczeniem praktycznym w działalności logistycznej.

  • „Zbrodnia i kara – różnice w badaniu przestępstw”
dr Mirosław Bednarski – prowadzący

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Radca prawny, adwokat. Specjalista z zakresu prawa administracyjnego materialnego i procesowego, prawa cywilnego materialnego i procesowego, prawa karnego, prawa o wykroczeniach, kryminologii, kryminalistyki.

  • „Jak złapać przestępcę? Czyli technik kryminalistyki na tropie”
  • „Cała prawda o kłamstwie – czyli czy można oszukać wariograf”
mgr Piotr Sukiennik – prowadzący

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Starszy specjalista Wydziału Techniki Kryminalistycznej Zarządu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, specjalista badań poligraficznych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Poligrafów.


Wykłady odbywają się w siedzibie Państwa szkoły i trwają 45 minut (tj. 1 godzinę lekcyjną).

Terminy można uzgodnić telefonicznie pod numerem: (22) 262 88 88 lub mailowo: rekrutacja@uth.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Projekt "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" jest realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Konferencja naukowa „Prawo i zarządzanie w systemie oświaty"

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej jest corocznym organizatorem konferencji naukowej poświęconej problematyce z zakresu systemu oświaty - "Prawo i zarządzanie w systemie oświaty". W marcu 2024 roku miała miejsce już XV edycja konferencji. Jest to inicjatywa naukowa adresowana do dyrektorów i nauczycieli szkół średnich z całego kraju i ma na celu dostarczenie tej grupie zawodowej najbardziej aktualnych i istotnych informacji nie tylko z zakresu zarządzania placówką oświatową, ale także z zakresu prawa.

Relacja z XIV edycji konferencji - kliknij tutaj.

Współpracujące szkoły ponadpodstawowe:

https://zst-tp.pl/