Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Do dnia 30.04.2025 trwają Indywidualne Dni Otwarte UTH

UCZESTNICY STUDIÓW

Studia podyplomowe na kierunku Rachunkowość i podatki, kierowane są do osób, które: 

  • Chcą w prosty sposób zrozumieć zagadnienia z obszaru podatków i rachunkowości,
  • Ukończyły studia na kierunkach niefinansowych i poszukują systematycznej wiedzy i umiejętności z rachunkowości, prowadzenia ksiąg i podstawowych rozliczeń publicznoprawnych,
  • Poszukują wiedzy i umiejętności z zakresu rachunkowości w celu przekwalifikowania oraz zmiany pracy, 
  • Pracują na stanowiskach nie księgowych, ale współpracują z działami finansowymi oraz partnerami i instytucjami zewnętrznymi,
  • Chcą założyć lub prowadzą działalność gospodarczą,
  • Chcą podjąć pracę w biurze rachunkowym i zdobyć niezbędną wiedzę do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów,
  • Zarządzają firmą i poszukują wiedzy z zakresu organizacji rachunkowości i wykorzystania informacji księgowych. 

CEL STUDIÓW

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy w obszarze księgowości, w szczególności z zakresu:

  • opodatkowania i norm prawnych w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  • ewidencji i rozliczeń podatkowych małych podmiotów gospodarczych,
  • organizacji rachunkowości w firmie,
  • prowadzenia ewidencji księgowej,
  • podstawowej sprawozdawczości finansowej,

W programie studiów dużą część zajęć stanowią warsztaty komputerowe, aby słuchacze zdobyli konkretne umiejętności z zakresu samodzielnego prowadzenia ewidencji podatkowych małych podmiotów, prowadzenia ksiąg rachunkowych za pomocą programu finansowo-księgowego w średnich i większych przedsiębiorstwach:

  • SYMFONIA  Finanse i Księgowość - 24 godziny
  • SYMFONIA  Mała księgowość  - 16 godzin

ORGANIZACJA STUDIÓW

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

OPIEKUN MERYTORYCZNY KIERUNKU ORAZ WYKŁADOWCY

Księgowi należą obecnie do najbardziej poszukiwanych specjalistów w Polsce. Ponad połowa firm narzeka na brak pracowników w działach księgowości, a zarobki w tej grupie zawodowej kształtują się na bardzo atrakcyjnym poziomie. Studia podyplomowe "Rachunkowość i podatki" pozwalają na zdobycie kwalifikacji w nowym zawodzie przez osoby, które nie miały wcześniej styczności z problematyką rachunkowości. Absolwenci studiów będą mogli zarówno prowadzić księgowość we własnej działalności gospodarczej, jak również pracować w biurze rachunkowym lub zespole księgowym średniej lub dużej firmy lub instytucji. Współpraca z Akademią Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ, wiodącą placówką kształcenia księgowych, umożliwiła przygotowanie programu i formuły studiów ukierunkowanych na praktyczną naukę księgowości z wykorzystaniem komputerowych systemów finansowo-księgowych, a także potwierdzenie kwalifikacji egzaminem zawodowym i certyfikatem zgodnie z poziomami kompetencji zawodowych wg ISCO-08 oraz klasyfikacją zawodów i specjalności określoną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Jan Wtulich, Opiekun merytoryczny.  

Kadrę wykładowców stanowią doświadczeni pracownicy naukowo – dydaktyczni, eksperci CEDOZ  specjaliści z zakresu: rachunkowości, podatków, prawa gospodarczego oraz ubezpieczeń społecznych. Gwarantuje to wysoki poziom przekazywanej wiedzy i ścisłe powiązanie z praktyką przy wykorzystaniu nowoczesnych, aktywnych form kształcenia. 

Jan Wtulich - Dyrektor Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ - ekonomista z wykształcenia, biegły w zakresie finansów i rachunkowości oraz prawa podatkowego. Praktyk, wykładowca akademicki i autor wielu podręczników, książek i opracowań eksperckich z zakresu finansów i rachunkowości. W 1994 roku jako pomysłodawca i twórca założył CEDOZ Centrum Doskonalenia Zawodowego, które następnie przekształcił w Akademię Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ  Aktualnie pełni funkcję Dyrektora niepublicznej placówki oświatowej oraz sprawuje nadzór merytoryczny nad realizacją projektów szkoleniowych w zakresie prawa podatkowego, rachunkowości, sprawozdawczości finansowej i wyceny podmiotów gospodarczych.

Agnieszka Orłowska-Radziwiłł - Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) oraz Studiów Podyplomowych z rachunkowości finansowej i zarządczej w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów. Doświadczony praktyk z wieloletnim stażem w księgowości. Doświadczenie zawodowe z obszaru księgowości zdobywała w dużej międzynarodowej firmie z branży finansowej oraz w podmiotach świadczących profesjonalne usługi outsourcingowe z zakresu księgowości. Od sześciu lat prowadzi własne Biuro Rachunkowe, zapewniając obsługę księgową przedsiębiorcom a także w organizacjach pozarządowych: fundacjach i stowarzyszeniach. Wykładowca z zakresu księgowości oraz obsługi systemów finansowo-księgowych.

 Mirosława Zugaj - doradca podatkowy – posiada ponad pięcioletnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego. Jest ekspertem we wspomaganiu podmiotów w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz sądami administracyjnymi. Karierę zawodową rozpoczęła w Izbie Skarbowej w Warszawie w Wydziale Podatku od Towarów i Usług. Absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Podyplomowego Studium Wiedzy o Integracji Europejskiej oraz Podatków i Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką publikacji dotyczących zagadnień podatkowych w prasie fachowej. Prowadzi szkolenia z zakresu zagadnień podatkowych.

 

Centrum studiów podyplomowych

tel. (22) 262 88 55,

podyplomowe@uth.edu.pl

Zapisz się!