Tytuł, który uzyskasz: | magister na kierunku Finanse i rachunkowość |
Typ studiów i czas trwania: | niestacjonarne (4 semestry) |
Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie – studia II stopnia
Inwestowanie najlepiej zacząć od siebie, dlatego jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę i zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne na stanowiskach w działach finansów i księgowości zarówno w jednostkach sektora publicznego, jak i niepublicznego, sprawdź co oferuje nowa specjalność Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie.
Jeśli masz za sobą już pierwsze doświadczenia w branży finansów i rachunkowości i cały czas chcesz wzbogacać swoją wiedzę w tym zakresie – ta specjalność jest właśnie dla Ciebie!
Studia w UTH Warszawa dadzą Ci możliwości rozwoju w dziedzinie finansów i rachunkowości, w której postawiłeś już pierwsze kroki, a także nawiązać pierwsze kontakty biznesowe z organizacjami i ekspertami w dziedzinie finansów.
Odkryj tajniki kapitału i kontroli
Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie.
Dlaczego warto wybrać specjalność Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie?
W trakcie studiów magisterskich na specjalności Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie zdobędziesz kompetencje, które pozwolą Ci odnaleźć się w obszarze finansów publicznych, rachunkowości budżetowej, audytu, prawa administracyjnego i zamówień publicznych. Poznasz też szersze zagadnienia z zakresu finansów i rachunkowości sektora niepublicznego.
Stawiamy na praktykę i optymalne przygotowanie naszych absolwentów do wkroczenia na rynek pracy z ekspercką wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Wybierając nową specjalność, masz możliwość uzyskania odpowiednich certyfikatów zawodowych.
Studenci specjalności, w ramach realizowanego programu nauczania, mają możliwość ukończenia certyfikowanego kursu w obrębie zawodu specjalista ds. rachunkowości (kod 241103).
Dodatkowo, studenci tylko tej specjalności, mogą nabyć uprawnienia do pracy na stanowisku głównego księgowego jednostki sektora finansów publicznych (po odbyciu 3-letniej praktyki) zgodnie z art. 54 ust. 2 pkt 5a Ustawy o finansach publicznych. Uzyskanie certyfikatu zawodowego wiąże się ze zdaniem egzaminu z zakresu specjalizacji. Certyfikat opisany będzie jako “Pozostali specjaliści do spraw księgowości i rachunkowości (kod zawodu 241190) - specjalista ds. rachunkowości sektora publicznego”. Egzamin odbywać się będzie w ramach przedmiotu „Zaawansowana rachunkowość budżetowa”, realizowanego przez ekspertów Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ.
Studia dają uprawnienia do pracy na stanowisku głównego księgowego jednostki sektora finansów publicznych (po odbyciu 3-letniej praktyki).
Dla kogo jest specjalność Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie?
Studia są skierowane do osób pragnących przygotować się do pracy na różnych stanowiskach w służbach finansowo-księgowych sektora finansów publicznych, jak również osób obecnie pracujących w sektorze publicznym, pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. W szczególnym stopniu studia odpowiadają na potrzeby osób pragnących uzyskać szerokie spektrum umiejętności, pozwalających zarówno na pracę w sektorze publicznym, jak i biznesie.
Przedmioty realizowane na specjalności Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie
W ramach specjalności zajęcia dydaktyczne realizowane będą we współpracy z ekspertami Akademii Prawa Pracy i Rachunkowości CEDOZ oraz Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie.
Realizowane będą przedmioty:
- Finanse publiczne w praktyce,
- Podstawy rachunkowości budżetowej,
- Zaawansowana rachunkowość budżetowa,
- Techniki informatyczne w rachunkowości budżetowej,
- Prawo administracyjne,
- Zagadnienia kadrowo-płacowe,
- Fundusze Europejskie dla sektora publicznego.
Perspektywy po studiach
Jako przyszły specjalista ds. finansów i rachunkowości w sektorze publicznym i biznesie możesz objąć wysokie stanowiska w sektorach publicznych i prywatnych firmach. Zdobędziesz również kompetencje pozwalające zarządzać zespołami.
FAQ
Jakie umiejętności są niezbędne do uzyskania tytułu magistra Finansów i rachunkowości w sektorze publicznym i biznesie?
Aby uzyskać tytuł magistra Finansów i rachunkowości w sektorze publicznym i biznesie, należy posiadać szeroką wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Absolwenci powinni mieć umiejętności z zakresu analityki finansowej, zarządzania aktywami i pasywami, zarządzania ryzykiem, księgowości, rachunkowości publicznej i podatków. Wszystkiego tego nauczymy Cię podczas studiów w UTH.
Jakie są możliwości kariery dla absolwentów kierunku Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie?
Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie mogą znaleźć pracę jako analitycy finansowi, audytorzy, specjaliści z zakresu podatków i rachunkowości, specjaliści z zakresu zarządzania ryzykiem, doradcy finansowi i inne. Mają również możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dzięki świetnej orientacji w zagadnieniach podatkowo-finansowych.
Czym różni się specjalność Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie od innych realizowanych na kierunku Finanse i rachunkowość?
Kluczem do odpowiedzi na to pytanie jest słowo „specjalizacja”. W UTH kształcimy studentów pod kątem określonych perspektyw zawodowych, kładąc nacisk na różne aspekty wiedzy dotyczącej finansów. Specjalność Finanse i rachunkowość w sektorze publicznym i biznesie – jak sama nazwa wskazuje – bardziej niż inne skupia się na przekazaniu umiejętności poruszania się po obszarze praktycznego wykorzystania wiedzy w kontekście realizacji zadań sektora publicznego oraz biznesu. Inne specjalności ukierunkują Cię pod kątem odmiennych zastosowań wiedzy finansowej.