Tytuł, który uzyskasz: | magister na kierunku Finanse i rachunkowość |
Typ studiów i czas trwania: | niestacjonarne (4 semestry) |
Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe – studia II stopnia
Ubezpiecz się od złych perspektyw zawodowych i nudnych studiów. Studia na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe to szansa na dobrą pracę i solidne wykształcenie. Sprawdź, co oferuje ta specjalność.
Studia magisterskie Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe kierowane są do osób, które posiadają już podstawową wiedzę dotyczącą tej materii i chciałyby ją rozszerzyć. Zajęcia prowadzone przez naukowców i praktyków, współpraca z renomowanymi partnerami, możliwość zdobycia zawodowych certyfikatów, to tylko niektóre z korzyści, które płyną z tego wyboru.
Jeśli chcesz uczyć się od najlepszych, zapisz się na studia magisterskie na UTH, które gwarantują osiągnięcie faktycznych umiejętności poruszania się po świecie finansów.
Perspektywy zawodowe na wagę złota
Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe.
Czego nauczysz się, wybierając specjalność Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe?
Na studiach magisterskich możesz rozwinąć swoją wiedzę z zakresu klasycznego inwestowania, wyboru najkorzystniejszych opcji związanych z finansami przedsiębiorstwa, rachunkowości, audytu, ubezpieczeń i podatków. W czasie nauki dokładnie zapoznasz się z mechanizmami działania najważniejszych instrumentów finansowych na międzynarodowych rynkach. Program studiów jest dopracowany i przygotuje Cię do analizy skonsolidowanych sprawozdań finansowych, dzięki czemu w przyszłości będziesz wiedzieć, jak oceniać rentowność oraz płynność finansową przedsiębiorstwa.
Studiując na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe nauczysz się:
- sposobów oszczędzania i inwestowania środków pieniężnych oraz źródeł ich pozyskiwania na rynku krajowym i międzynarodowym,
- jak tworzyć efektywny portfel inwestycyjny i sprawnie posługiwać się instrumentami finansowymi,
- jak umiejętnie dopasować narzędzia umożliwiające ograniczanie problemów wynikających z sytuacji kryzysowych pojawiających się rynku finansowym (zarządzanie ryzykiem finansowym).
Jeśli interesuje Cię skomplikowany świat finansów, to jesteś we właściwym miejscu. Dołącz nas i zacznij studiować na specjalności II stopnia Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe na kierunku Finanse i rachunkowość.
Partnerzy specjalności
Rynek finansowy jest zmienny, dynamiczne jest także prawodawstwo generujące określone obowiązki podatkowe. Zmiany tego typu rodzą konieczność ciągłej modyfikacji zakresu nauczanych treści. W trosce o ich aktualność specjalność jest prowadzona w porozumieniu z partnerami, którzy są źródłem aktualnych case study i interpretacji podatkowych.
Nasza współpraca z partnerami przybiera formy: staży, praktyk czy też wizyt studyjnych, dzięki którym studenci poznają pracę w zawodzie od praktycznej strony.
Studenci specjalności, w ramach realizowanego programu nauczania, mają możliwość ukończenia certyfikowanego kursu w obrębie zawodu specjalista ds. rachunkowości (kod 241103), zorganizowanego we współpracy z partnerem naszej Uczelni — Akademią Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”.
Dzięki ofercie kursów studenci już podczas edukacji mogą rozpocząć swoją karierę zawodową i zdobywać cenne doświadczenia, co – jak pokazują konkretne przypadki – chętnie czynią.
Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe – plan studiów
Program studiów magisterskich przekazuje aktualną wiedzę dotyczącą prawa podatkowego, ubezpieczeniowego oraz zarządzania finansami. W czasie nauki poznasz dokładnie zagadnienia z zakresu administracji biznesu, rachunkowości i prawa. Podczas praktycznych zajęć nauczysz się także jak przygotowywać raporty i prognozy finansowe dla klientów, jak pomóc w dokonywaniu korzystnych inwestycji, a także jak obliczać obciążenia podatkowe.
Podczas studiów uczęszczać będziesz między innymi na poniższe przedmioty:
- europejski rynek finansowy,
- strategie podatkowe i ubezpieczeniowe,
- prawo bankowe i prawo papierów wartościowych,
- private banking,
- zarządzanie instytucjami kredytowymi,
- prawo finansowe.
Zajęcia prowadzone są przez cieszących się uznaniem w świecie finansów wykładowców oraz przez specjalistów zatrudnionych w instytucjach finansowych. Program studiów ma charakter warsztatowo-praktyczny, który umożliwia studentom opanowanie nie tylko aktualnej wiedzy, ale także praktycznych kompetencji w zakresie doradztwa i planowania finansów różnych podmiotów oraz selekcji właściwych produktów finansowych.
Perspektywy po studiach
Po ukończeniu studiów z zakresu finansów i podatków perspektywy zawodowe są bardzo obiecujące, zwłaszcza w bankach i firmach ubezpieczeniowych. Tytuł magistra jest przepustką do dynamicznie rozwijającego się sektora finansowego, więc jako przyszły specjalista możesz liczyć na lukratywną i prestiżową pracę. W przyszłości swoją praktykę możesz rozwijać w wielu dziedzinach, które są bezpośrednio lub pośrednio związane z finansami i prawem podatkowym oraz ubezpieczeniami.
Będąc magistrem po specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe możesz znaleźć zatrudnienie w wielu branżach związanych z doradztwem finansowym, m.in. w:
- działach finansowych przedsiębiorstw,
- korporacjach międzynarodowych,
- firmach konsultingowych.
- firmach świadczących usługi finansowe dla zamożnych klientów indywidualnych,
- instytucjach specjalizujących się w usługach finansowych.
- firmach pośrednictwa ubezpieczeniowego,
- towarzystwach ubezpieczeniowych.
- firmach zajmujących się doradztwem biznesowym.
- bankach,
- instytucjach kredytowych.
Możesz także założyć własną działalność gospodarczą i pracować jako niezależny doradca dla klientów prywatnych oraz państwowych przedsiębiorstw. Masz także możliwość pracy w sądownictwie, administracji publicznej, a także w organach ścigania oraz w działach finansowych organizacji i fundacji.
Pamiętaj, że jednak nie tytuł jest najważniejszy, a umiejętności, które wyniesiesz i wiedza, którą będziesz potrafić wykorzystać w praktyce. Studia na naszej uczelni zapewnią Ci obie te rzeczy.
FAQ
Dlaczego warto studiować Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe?
Podatki są finansowym filarem każdego państwa i jednocześnie obowiązkiem każdego przedsiębiorstwa. W dzisiejszych czasach istnieje wiele przepisów ustawowych dotyczących podatków i ubezpieczeń, a dla dużej części osób obszar ten jest niejasny. Poważne decyzje finansowe są trudne do podjęcia, dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości firmy szukają pomocy u doradców, którzy dokładnie wiedzą, jakie wydatki można odliczyć, gdzie i jak najlepiej się ubezpieczyć oraz jak inwestować kapitał. Co więcej, kolejne zmiany prawodawstwa mnożą obowiązujące przepisy, sprawiając, że jedynie specjaliści są w stanie właściwie rozeznać sytuację i przyjąć strategię działania podatkowego, która będzie odpowiednia dla firmy. Wszystko to sprawia, że specjaliści w zakresie doradztwa finansowego, podatkowego i ubezpieczeniowego to jedni z najbardziej rozchwytywanych zawodów. Analizując zmiany prawne i rosnące skomplikowanie systemu finansowego, wszystko wskazuje na to, że w przyszłości prestiż i zapotrzebowanie na te umiejętności będzie wyłącznie rosnąć.
Czym zajmuje się doradca finansowy?
Doradca zaleca i opiniuje swoim klientom różne opcje i produkty finansowe. W swojej pracy zajmuje się sprawami podatkowymi i gospodarczymi. Do codziennych zadań doradcy należy przede wszystkim optymalne i rzetelne określanie potrzeb klienta i dobór najlepszych narzędzi finansowych, dzięki którym w jego (klienta) portfelu zostanie jak najwięcej środków.
Ponadto jednym z zadań doradcy jest pomoc w inwestowaniu środków klientów i optymalizacja finansowa ich przedsięwzięć. Wszystko to wymaga doskonałej znajomości prawa oraz orientacji w wydarzeniach gospodarczych, dzięki którym możliwe jest podejmowanie trafnych decyzji.
Jak zostać dobrym doradcą finansowym?
Eksperci w tej dziedzinie oprócz wiedzy merytorycznej z zakresu ekonomii i prawa finansowego powinni mieć doskonałą orientację w bieżących wydarzeniach i trendach rynkowych. To właśnie na ich podstawie możliwe jest podejmowanie owocnych decyzji i odpowiedzialne doradzanie klientom w zakresie ich finansów.
W tym zawodzie duże znaczenie mają również dobrze rozwinięte kompetencje miękkie. Należą do nich umiejętność komunikacji i szybkiej adaptacji do nowej sytuacji, a także asertywność, odporność na stres, wysoka kultura osobista, samodyscyplina i dobra organizacja pracy.
Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na współczesnym rynku. Rozwój biznesu oraz postępujące skomplikowanie materii podatkowej i ubezpieczeniowej sprawiają, że osoby, które rozpoczynają swoją przygodę ze studiami II stopnia, mogą być pewne powodzenia na rynku pracy również w przyszłości.
Wykorzystać tę szansę możesz podczas studiów na specjalności doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe na UTH. Zapraszamy!