Przejdź do treści Przejdź do nawigacji
Tytuł, który uzyskasz: magister na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (4 semestry) i niestacjonarne (4 semestry)

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne II stopnia

Marzysz o studiach, które nie będą grozić utratą pasji i zapału? Dokonaj bezpiecznego i odpowiedzialnego wyboru. Sprawdź, co możesz zyskasz wybierając studia magisterskie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na UTH.

Kryminologia i kryminalistyka, bezpieczeństwo cyfrowe, obsługa celna – na Uczelni Techniczno-Handlowej to Ty wybierasz obszar zainteresowań, w którym możesz rozwijać się, kontynuując edukację na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia magisterskie są studiami interdyscyplinarnymi. Treści programowe obejmują prawo, ekonomię, nauki o zarządzaniu i bezpieczeństwie, a także zagadnienia związane z organizacją i działalnością służb czy zajęcia na strzelnicy lub w terenie. Zobacz, co Cię czeka.

Dlaczego warto studiować na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne?

Wykłady na naszej uczelni prowadzą specjaliści z dziedziny bezpieczeństwa i obronności, którzy mają doświadczenie w pracy w resortach i instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Przekazywana przez nich wiedza nie jest jedynie teorią znaną z podręczników, ale przede wszystkim uwzględnia doświadczenie i uwarunkowania zawodowe. Wybierając studia u nas, dowiesz się, jak rzeczywiście wygląda praca w służbach i instytucjach zajmujących się tą tematyką.

W zależności od specjalności, zajęcia praktyczne będą wyglądać inaczej. Różnić będą się także firmy i instytucje, które odwiedzisz podczas zajęć w terenie, np. studenci specjalności obsługa celna i logistyka międzynarodowa mają okazję poznać specyfikę działalności Urzędów Celnych. Studia magisterskie na każdej specjalności kierujemy do absolwentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, ale też wszystkich kierunków studiów I stopnia. Posiadanie dwóch dyplomów ukończenia różnych kierunków studiów na różnych poziomach, może okazać się dodatkowym czynnikiem pomocnym w znalezieniu pracy lub przyczynić się rozwoju kariery zawodowej.

Kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne jest jednym z trzech, które realizujemy na Wydziale Zarządzania i Logistyki. Budynki wydziału są doskonale wyposażone. Na terenie Kampusu Jutrzenki znajduje się nowoczesny sprzęt, klimatyzowane pomieszczenia, nowocześnie wyposażone laboratoria kryminalistyczne i komputerowe, biblioteka i czytelnia. Dodatkowym atutem kierunku jest Koło Naukowe Gomorra gromadzące studentów zainteresowanych obronnością, działaniami jednostek specjalnych, zarządzaniem czy kryminalistyką.

Partnerzy kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne

Nasza uczelnia współpracuje z Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy i Polskim Komitetem Normalizacyjnym. Centrum dba o bezpieczeństwo mieszkańców poprzez sprawną koordynację działań służb i zarządzanie informacjami. Jako nasz student będziesz miał okazję zobaczyć, jak wygląda nadzorowanie spraw związanych z bezpieczeństwem w praktyce oraz wyznaczanie kierunku rozwoju w obszarze uprawnień jednostki, jaką jest PKN.

Ponadto wybierając studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, będziesz miał możliwość wzięcia udziału w projekcie „Legia Akademicka”, który polega na uczestnictwie w kompleksowym ochotniczym szkoleniu wojskowym dedykowanym studentom. Instruktaż składa się z 2 części: teoretycznej i praktycznych ćwiczeń wojskowych, które realizowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jeśli to nadal dla Ciebie za mało, mamy dla Ciebie dobre informacje. W 2019 roku nasza uczelnia zawarła porozumienie o współpracy z Jednostką Wojskową GROM. Kooperacja ma charakter naukowo badawczy. Studiując Bezpieczeństwo wewnętrzne spotkasz między innymi NAVALA, byłego komandosa GROM, który prowadzi u nas zajęcia.

Specjalności w ramach Bezpieczeństwa wewnętrznego II stopnia

Studia magisterskie Bezpieczeństwo wewnętrzne są kontynuacją studiów licencjackich. Podejmując decyzję o studiowaniu u nas, możesz wybrać wśród dostępnych specjalności takich jak:

yczą obszaru bezpieczeństwa wewnętrznego, ale jednocześnie profilują kandydata wedle jego zainteresowań. Jeśli Twoją pasją jest rozwiązywanie zagadek i widzisz się w mundurze, świetnie sprawdzisz się, studiując kryminologię i kryminalistykę. Jeśli natomiast Twoją pasją są nowe technologie, a jednocześnie chciałbyś wpływać na rzeczywistość zwiększając bezpieczeństwo, nie musisz już szukać konsensusu. Specjalność bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni jest dla Ciebie. To tylko niektóre z możliwości, wszystkie możesz sprawdzić klikając w wybrane specjalności.

Perspektywy po studiach

Instytucje podlegające resortom spraw wewnętrznych, obrony narodowej, administracji i cyfryzacji, zdrowia, pracy i polityki społecznej – właśnie w tych miejscach możesz pracować po ukończeniu kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia przygotują Cię również do podjęcia zatrudnienia na stanowiskach w instytucjach administracji rządowej i samorządowej, gospodarce narodowej oraz w sektorze prywatnym.

Pamiętaj, że obecnie każda firma operuje danymi i posiada zasoby, które są kluczowe z punktu widzenia jej bezpieczeństwa. Jako specjalista od tych zagadnień możesz znaleźć dogodną ścieżkę rozwoju zawodowego, dbając o bezpieczeństwo ich funkcjonowania.

Zdobyte w trakcie studiów magisterskich doświadczenie przyda Ci się również podczas pracy:

  • na stanowiskach specjalistycznych związanych z bezpieczeństwem podmiotów gospodarczych,
  • w organach zarządzania kryzysowego na poziomie krajowym i regionalnym,
  • w firmach logistycznych i transportowych,
  • w specjalistycznych uzbrojonych formacjach ochronnych,
  • w instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem miast,
  • w policji, wojsku, straży granicznej, państwowej straży pożarnej, służbach specjalnych,
  • w agencjach ochrony osób i mienia.

FAQ

Bezpieczeństwo wewnętrzne – co dalej?

Własna działalność gospodarcza, praca w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i agencjach ochrony, służba w Policji, Straży Granicznej czy Straży Ochrony Kolei – to tylko przykłady najbardziej oczywistych ścieżek zawodowych po kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Pamiętaj jednak, że Twoje szanse zawodowe zależą od zainteresowań i preferencji, dlatego wybierz specjalność, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom, rynkowi pracy i wizji, w której widzisz się za kilka lat.

Warszawa jest siedzibą wielu instytucji państwowych, w których możesz realizować praktyki i szukać zatrudnienia. Wybór uczelni może wpłynąć na Twoje dalsze losy zawodowe. Mowa zarówno o miejscu przyszłej pracy, jak umiejętności i wiedzy, które opanujesz na studiach. Na wysoki poziom kształcenia wpływają warunki, w jakich odbywają się wykłady, dodatkowe możliwości realizacji, np. kursy i warsztaty, kadra dydaktyczna, instytucje i firmy współpracujące z uczelnią. To, co wydarzy się po studiach, jest wypadkową tego, jak wyglądała edukacja i Twoje zaangażowanie. My ze swojej strony dołożymy starań, aby zapewnić Ci solidne wykształcenie.

Gdzie odbywać praktyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne?

Praktyka to część edukacji. To podczas niej przychodzi czas na sprawdzenie wiedzy i przekonanie się, jak może wyglądać praca na danym stanowisku. Na studiach z bezpieczeństwa wewnętrznego możesz odbywać praktykę w jednostkach wojskowych, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, w instytucjach administracji rządowej i samorządowej (np. w urzędzie wojewódzkim lub gminnym), a także w firmach prywatnych, których obszar działalności dotyczy bezpieczeństwa. We wszystkich tych instytucjach umiejętności zdobywają nasi studenci, którzy niejednokrotnie po zakończonych praktykach wiążą się z nimi stosunkiem pracy.

Możliwości jest sporo, co tylko świadczy o tym, że bezpieczeństwo ma wielowymiarowy charakter i nie jest domeną jedynie instytucji państwowych oraz służb.

Czy warto studiować Bezpieczeństwo wewnętrzne?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Rozwój cywilizacji, w tym rozwój nowoczesnych środków cyfrowych nie spowodował, że zagrożenia dla bezpieczeństwa ustały. Wręcz przeciwnie, one rozwijają się, powodując powstawanie zupełnie nowych, nieznanych dotąd wyzwań, które wymagają specjalistycznej wiedzy. Dlatego też absolwenci studiów magisterskich w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego bez trudu znajdują pracę, w której mogą realizować swoje pasje i plany.

Na Uczelni Techniczno-Handlowej kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne ma kilka specjalności. Wybór jednej z nich wyznacza ścieżkę kariery, którą zechcesz podążać. Na przykład, jeśli zdecydujesz się na specjalność obsługa celna i logistyka międzynarodowa, będziesz mógł starać się o pracę w Urzędach Celnych, firmach transportowych, logistycznych i spedycyjnych. Bezpieczeństwo Smart City i państwa to specjalność, która wprowadzi Cię w zagadnienia związane z technologią w kontekście bezpieczeństwa i zarządzania miastami i dużymi organizacjami – przygotuje Cię do pracy w służbach mundurowych i na stanowiskach cywilnych. Na studiach rozwiniesz swoje pasje, uczestnicząc w zajęciach i spotkaniach koła naukowego, a dzięki zajęciom praktycznym i warsztatom zobaczysz, jak wygląda praca, ale również będziesz miał okazję porozmawiać ze specjalistami i nawiązać cenne kontakty, które zaowocują w przyszłości.

Studia II stopnia na UTH rozwiną Twoją wiedzę i przygotują Cię do stawiania czoła wyzwaniom z różnych dziedzin bezpieczeństwa. Pamiętaj jednak, że musisz być gotowy na ciągły rozwój. Metody zagrażające bezpieczeństwu ciągle ewoluują, co powoduje, że również specjaliści z tej dziedziny nie mogą pozostać bierni. Wybierając studia magisterskie w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, wkraczasz na fascynującą drogę, w której rozwój zawsze będzie priorytetem.

Zapisz się!