Tytuł, który uzyskasz: | licencjat na kierunku Zarządzanie |
Typ studiów i czas trwania: | stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów) |
Studia na kierunku Zarządzanie
Zarządzanie to sztuka dokonywania wyborów, które prowadzą do realizacji celu. Jeśli Twoim celem jest zdobycie wiedzy, która będzie ceniona na rynku pracy i rozwój zawodowy, który uwzględnia osobiste pasje – to studia na kierunku Zarządzanie są właśnie dla Ciebie.
Studia licencjackie Zarządzanie obejmą szeroki zakres tematów związanych z zarządzaniem w organizacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach zarówno prywatnych, jak i państwowych. Jeśli któryś z obszarów zarządzania zainteresuje Cię szczególnie, możesz zgłębiać wiedzę na jednej z sześciu specjalności. Celem naszego kształcenia jest uzyskanie przez studentów wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu zarządzania, marketingu, administracji, psychologii i prawa w biznesie. Absolwenci kierunku Zarządzanie wiedzą, jak funkcjonują instrumenty oraz systemy rynku finansowego, transportowego, reklamowego i potrafią je odpowiednio wykorzystywać.
Dlaczego warto studiować na kierunku Zarządzanie?
Teoria, praktyka i kompetencje – to trzy obszary, które wyznaczają rytm studiowania na kierunku Zarządzanie w UTH. Studia obejmują kompleksowe kształcenie w zakresie nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych, np. marketingu, psychologii, coachingu itd. Dotyczą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych na konkurencyjnym rynku.
Studia licencjackie z zarządzania zapewnią Ci wiedzę, która umożliwi wejście w świat biznesu, zarządzania procesami czy reklamą. Jako absolwent będziesz umiał rozpoznawać i diagnozować problemy związane z gospodarowaniem zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi oraz informacjami. Będziesz przygotowany do zarządzania procesami i przedsięwzięciami w organizacjach o charakterze gospodarczym i administracyjnym.
Posiądziesz też wiele umiejętności praktycznych, jak choćby cenna zdolność komunikacji i perswazji w biznesie, co przełoży się na skuteczne argumentowanie, negocjowanie i przekonywanie. Niewątpliwie pomoże Ci w tym wiedza z zakresu nauk społecznych, podstaw psychologii, prawa i ekonomii oraz umiejętność analizy głównych zjawisk gospodarczych. Co więcej, będziesz umiał oceniać sytuację ekonomiczno-finansową podmiotów gospodarczych, publicznych i samorządowych, a to z kolei pozwoli Ci sprawnie prowadzić własną działalność gospodarczą lub zarządzać firmami na stanowiskach menadżerskich.
Studia licencjackie Zarządzanie
Zarządzanie uzyskało pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Kierunek jest jednym z czterech realizowanych na Wydziale Zarządzania i Logistyki. Studia licencjackie trwają 3 lata, czyli 6 semestrów. Po tym czasie otrzymasz tytuł zawodowy licencjata i możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich lub rozpoczęcia pracy zawodowej.
Podczas tych lat spotkasz wielu inspirujących ekspertów, naukowców czy praktyków. Nasza kadra to wykwalifikowani specjaliści, którzy na co dzień planują, nadzorują i optymalizują procesy wewnątrz firm i instytucji.
Poza zajęciami teoretycznymi będziesz uczestniczył w praktykach, warsztatach, na których na własnej skórze doświadczysz, jak rozległą dziedziną wiedzy jest zarządzanie i będziesz mógł wybrać drogę swojej specjalizacji.
Specjalności na studiach licencjackich
Zarządzanie to obszar wiedzy i umiejętności, który jest bardzo złożony i rozległy. To z kolei rodzi konieczność specjalizacji w dziedzinie, która najbardziej odpowiada indywidualnym zainteresowaniom i predyspozycjom. Właśnie dlatego proponujemy studentom zarządzania I stopnia możliwość rozwoju w wybranym przez siebie kierunku wchodzącym w zakres zarządzania już na etapie studiów.
Podejmując kształcenie w UTH, możesz skupić się na zarządzaniu w marketingu, rozwijaniu umiejętności negocjacyjnych, kierowaniu procesami zachodzącymi w branży transportowej czy administrowaniu zadaniami w instytucjach państwowych. Wszystko dlatego, że kierunek Zarządzanie na poziomie licencjackim prowadzimy w siedmiu specjalnościach:
- Social media & digital marketing,
- Business Marketing Management,
- Transport-spedycja-logistyka (TSL),
- Psychologia w biznesie,
- Negocjacje i sprzedaż,
- HR manager i coaching biznesowy,
- Zarządzanie Big Data.
Oznacza to, że poza ogólną wiedzą dotyczącą zarządzania będziesz rozwijał się w wybranej przez siebie i cenionej na rynku pracy dziedzinie.
Perspektywy po studiach
Studia z zarządzania to wiedza, która jest bardzo praktyczna i może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Ukończenie studiów I stopnia i uzyskanie tytułu licencjata otwiera drogę do pracy zawodowej w wielu miejscach takich jak agencje marketingowe, domy mediowe, działy HR dużych korporacji itd.
Aby myśleć jednak o czymś więcej i mieć w zasięgu ręki stanowiska, które wiążą się z podejmowaniem strategicznych decyzji związanych z rozwojem firm i instytucji, warto kontynuować naukę na studiach magisterskich. Pamiętaj, że na studiach II stopnia możesz wybrać inną specjalność, dzięki czemu obszar Twoich kompetencji poszerzy się, a Ty staniesz się posiadaczem unikatowych umiejętności, które szybko zostaną zauważone na rynku pracy.
Skoro o tym mowa, to kierunek Zarządzanie I stopnia przygotuje Cię między innymi do pracy:
- specjalisty lub menedżera średniego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwach a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
- specjalisty lub menedżera w każdej komórce organizacyjnej mającej do czynienia z szeroko pojętym obszarem administracji, marketingu, transportu i logistyki,
- w charakterze kierownika projektów dbających o sprawne wykonywanie procesów i zadań podległych zespołów,
- w działach finansowo-prawnych w biurach rachunkowych, firmach doradztwa prawnego i podatkowego oraz strukturach korporacyjnych,
- w charakterze specjalisty lub menedżera w organizacjach rządowych i samorządowych,
- w przedsiębiorstwach wymagających wiedzy z zakresu psychologii menedżerskiej,
- specjalisty lub menedżera w bankach, funduszach inwestycyjnych i emerytalnych, biurach maklerskich, firmach konsultingowych, w działach controllingu przedsiębiorstw oraz instytucjach non-profit.
Zarządzanie to kierunek dla tych, którzy lubią i potrafią zachowywać kontrolę nad dziejącymi się wokół nich wydarzeniami, którzy potrafią planować, przewodzić grupie, wiedzą, jak ważną rolę w praktycznie każdej dziedzinie życia pełni strategia działania oparta na rzetelnych i sprawdzonych informacjach. Warszawskie studia Zarządzanie na Uczelni Techniczno-Handlowej pozwolą Ci odkryć i rozwinąć w sobie cechy niezbędne do bycia sprawnym menagerem, wyposażając Cię dodatkowo w szeroki zasób wiedzy na temat rozwiązań i narzędzi niezbędnych do prawidłowego realizowania zadań, jakie będą przed Tobą stawać na ścieżce Twojej zawodowej kariery.
To oczywiście jedynie wybrane możliwości. Pamiętaj, że Zarządzanie daje ogromne możliwości specjalizacji i podążania własną ścieżkę. Niemal w każdej dziedzinie potrzebni są specjaliści, którzy umieją nadzorować procesy i realizację wyznaczonych celów. Jeśli więc w polu Twojego zainteresowania znajduje się określona ścieżka rozwoju, studia na kierunku zarządzanie pomogą Ci w jej realizacji.
FAQ
Gdzie studiować kierunek Zarządzanie?
Zwróć uwagę, czy uczelnia posiada partnerów, którzy działają na rynku i w porozumieniu, z którymi tworzony jest plan dydaktyczny. Tylko wtedy będziesz miał dostęp do zawsze aktualnej wiedzy i kształcenia, które odpowiada na potrzeby i specyfikę branży. Na zarządzaniu w UTH wykładają najlepsi naukowcy i praktycy. Specjalność Business Marketing Management realizowana jest z kolei we współpracy z agencją Ideo Force.
Nie bądź również obojętny na możliwość ukierunkowania rozwoju i rozwijania własnych predyspozycji, zwróć więc uwagę na dostępne specjalności, ich zakres i możliwości zdobycia praktycznych umiejętności. W UTH na kierunku zarządzanie oferujemy 7 specjalności, które odpowiadają różnym obszarom tej dziedziny wiedzy i odmiennym gałęziom rynku pracy.
Na koniec zwróć uwagę na warunki kształcenia. W UTH zapewniamy wygodne, klimatyzowane sale wykładowe, nowoczesny sprzęt, jedną z najlepiej wyposażonych bibliotek i czytelnię z bogatym księgozbiorem. Możesz brać udział w konferencjach naukowych i warsztatach, a jeśli szczególnie zainteresuje Cię zarządzanie w branży transportowo-spedycyjno-logistycznej, to zapraszamy na spotkania koła naukowego TSL Team.
Dlaczego warto studiować Zarządzanie?
Zarządzanie to interesujący i elastyczny kierunek, w którego ramach możesz rozwijać swoje predyspozycje i który możesz ukierunkowywać według własnych planów rozwojowych. Dzięki temu masz pewność, że na studiach i w późniejszej pracy zawsze będziesz czuł się „u siebie” oraz zachowasz kontrolę nad własną karierą.
Studia z zarządzania dają także niezwykle szerokie możliwości zawodowe. Będziesz przygotowany zarówno do pracy w ramach przedsiębiorstwa (prywatnego lub państwowego), na jednym ze stanowisk związanych z zarządzaniem, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ponadto świetnie odnajdziesz się jako specjalista w agencjach reklamowych czy ekspert w zakresie tworzenie strategii promocyjnej przedsiębiorstw. Wszystko zależy od Twoich możliwości i zainteresowań. Więcej o możliwości ukierunkowania swoich studiów możesz dowiedzieć się, zapoznając się ze stronami poszczególnych specjalności.
Jakie przedmioty są na kierunku Zarządzanie?
W ofercie studiów Uczelni Techniczno-Handlowej na kierunku Zarządzanie masz do wyboru siedem specjalności. Każda z nich ma innym program. Na specjalności Business Marketing Management dowiesz się, czym jest współczesny marketing i jak zarządzać wizerunkiem klienta. Specjalność Social media & digital marketing przygotuje przygotuje Cię do pracy w agencji PR, e-marketingowej czy reklamowej oraz nauczy, jak wykorzystywać sztuczną inteligencję (AI) w obszarze social media i digital marketingu. Na specjalności transport-spedycja-logistyka (TSL) poznasz rynek usług transportowych i prawo celne. Psychologia w biznesie to specjalność, na której nauczysz się zachowań organizacyjnych. Negocjacje i sprzedaż to obszar kształcenia dotyczący sztuki negocjowania czy budowania relacji z klientami. Na specjalności HR manager i coaching biznesowy poznasz efektywne systemy motywowania pracowników i prawo pracy, a Zarządzanie Big Data nauczy Cię, jak w organizować pracę dużych przedsiębiorstw i podejmować strategiczne decyzje w oparciu o analizę danych.
Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, aby podczas jego dokonywania wziąć pod uwagę swoje zainteresowania i marzenia.
Studia Zarządzanie – co zdawać na maturze?
Jeśli zastanawiasz się co zdawać na maturze, by w przyszłości studiować zarządzanie, to skup się na przedmiotach, takich jak język obcy, informatyka, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia.
Równie ważne, co wiedza z wybranych przedmiotów, są predyspozycje społeczne, czyli umiejętność współpracy i łatwość w komunikowaniu się. Jeśli widzisz się w roli lidera i chcesz w przyszłości pracować w marketingu, branży TSL, na stanowiskach związanych z zasobami ludzkimi bądź specjalizować się w negocjacjach lub sprzedaży, powinieneś równie mocno jak na wiedzę merytoryczną zwracać uwagę na kompetencje miękkie.
Dlaczego Warszawa to najlepsze miejsce na studia na kierunku Zarządzanie?
Nasza uczelnia od lat jest miejscem kształcenia wybitnych specjalistów z rozmaitych dziedzin i branż będących motorami napędowymi polskiej gospodarki. Jej lokalizacja daje bezpośredni dostęp studentom do całego szeregu firm i instytucji, w których mogą oni odbywać staże i praktyki, zdobywać doświadczenie, poznawać tajniki zawodu i wdrażać się do roli, jaką przyjdzie im wykonywać być może jeszcze przed uzyskaniem dyplomu. Umiejętności zdobywane na kierunku Zarządzanie w Warszawie są nieustannie poszukiwane przez wielu lokalnych pracodawców, poczynając od małych i średnich przedsiębiorstw, po największe światowe korporacje. Swoją pierwszą poważną pracę możesz rozpocząć wcześniej, niż myślisz.
Co sprawia, że kierunek Zarządzanie na UTH w Warszawie zapewnia doskonały początek kariery?
Zarządzanie w organizacjach, przedsiębiorstwach i instytucjach jest umiejętnością bazującą na bardzo szerokiej podstawie edukacyjnej wymagającej solidnego przygotowania w bardzo wielu aspektach. Tworząc w Warszawie studia na kierunku Zarządzenie, przystąpiliśmy do tego z pełną świadomością czekającego nas wyzwania. Pragnąc zapewnić naszym studentom dostęp nie tylko do teorii, ale i praktyki, nawiązaliśmy współpracę z doświadczonymi specjalistami z zakresu zarządzania, którzy są gotowi przekazywać swoje doświadczenie kolejnym rocznikom. Bliskość poszczególnych firm i instytucji, w których nasi studenci mogą osobiście przekonać się o znaczeniu zarządzania w Warszawie – stolicy kraju, dodatkowo wzmacnia ich gotować do wykonywania przyszłego zawodu.