Tytuł, który uzyskasz: | licencjat na kierunku Finanse i rachunkowość |
Typ studiów i czas trwania: | stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów) |
Studia licencjackie na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe
Postaw na studia zapewniające pewny zysk edukacyjny. Program studiów licencjackich na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe zajmuje się istotnymi zagadnieniami z szeroko pojętej dziedziny finansów. Łączy treści z zakresu administracji i biznesu, w szczególności prawa podatkowego oraz ubezpieczeń.
Jeżeli intryguje Cię świat finansów i widzisz się w roli doradcy-eksperta, studia na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe oferują Ci kompleksowy program nauczania, który jest oparty na wiedzy teoretycznej i praktycznej doświadczonych w tej branży wykładowców. Z tego rodzaju wiedzą musisz przygotować się na szerokie możliwości kariery zawodowej zarówno w kraju, jak i w dużych międzynarodowych korporacjach.
Zwiększ swoją wycenę na rynku pracy, rozpocznij studia I stopnia w Warszawie i zostań specjalistą.
Przekalkuluj swoje perspektywy zawodowe
Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach
na specjalności: Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe.
Czego nauczysz się wybierając specjalność Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe?
Studia I stopnia na UTH w Warszawie oferują gruntowną naukę w dziedzinie doradztwa finansowego, która jest ściśle powiązana ze wszystkimi gałęziami gospodarki. Zawartość merytoryczna tej specjalności uwzględnia aktualne problemy branży ubezpieczeniowej i podatkowej. Na studiach licencjackich nauka koncentruje się na tematyce związanej z księgowością zakładów ubezpieczeń, opodatkowaniem przedsiębiorstw, a także zarządzaniem ryzykiem. Poruszane są tematy z zakresu zarządzania, ekonomii, prawa i matematyki.
Zajęcia prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie finansów oraz praktyków zatrudnionych w cenionych instytucjach finansowych. Studia mają charakter warsztatowo-praktyczny umożliwiający zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie doradztwa i planowania finansów różnych klientów oraz doboru spersonalizowanych produktów finansowych. Co to oznacza w praktyce? Studiując w UTH spędzisz czas nie tylko na salach wykładowych, ale również na warsztatach, gdzie będziesz rozwiązywać konkretne problemy czy zajęciach praktycznych, gdzie nauczysz się korzystać z oprogramowania wykorzystywanego w branży.
Specjalność Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe realizowana jest we współpracy z firmami z branży doradztwa podatkowego i ubezpieczeniowego, a także przedstawicielami z najlepszych przedsiębiorstw finansowych. Studia na UTH promują interdyscyplinarne myślenie umożliwiające wdrożenie wiedzy teoretycznej w praktyce.
Studiując na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe będziesz:
- Znać zasady funkcjonowania instrumentów rynku finansowego (w tym: różnych form oszczędzania, zaciągania kredytów oraz inwestowania na rynkach kapitałowych i ich efektywności), jego uczestników i segmentów.
- Znać prawa i zasady działania instytucji finansowych, specyfikę oferowanych przez nie produktów finansowych oraz narzędzi używanych do określania ich efektywności.
- Wiedzieć, jak przeprowadza się analizy i oceny wyboru produktów finansowych po uwzględnieniu kryteriów zgłaszanych przez klientów.
- Wiedzieć, jak dobrać i wykorzystać narzędzia pozwalające przeprowadzić analizę i ocenę sytuacji finansowej podmiotów gospodarczych oraz opłacalności tworzenia instrumentów finansowych.
- Wiedzieć, jak określić rodzaj i poziom ryzyka finansowego.
Jeśli pociąga Cię świat ekonomii i pieniędzy, jesteś we właściwym miejscu. Dołącz do nas i zacznij studiować na specjalności Doradztwo finansowe, bankowe i ubezpieczeniowe realizowanej na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.
Partnerzy specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe
UTH jako nowoczesna uczelnia, podążająca za systematycznie zmieniającym się rynkiem i jego wymaganiami, chce na bieżąco uatrakcyjniać swoją ofertę edukacyjną m.in. poprzez współpracę z najlepszymi w tej branży. Właśnie dlatego, program naszych studiów opracowujemy i realizujemy zgodnie z uwagami i sugestiami naszych partnerów. Specjalność prowadzona jest przy współpracy z Akademią Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”, dzięki czemu studenci mają dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy i studiów przypadków oraz mają możliwość ukończenia certyfikowanego kursu w obrębie zawodu księgowy (kod 331301).
Nasza współpraca z renomowanymi partnerami przybiera formy: staży, praktyk czy też wizyt studyjnych. Dynamicznie rozwijające się firmy, z którymi mamy przyjemność pracować, specjalizują się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań z zakresu zarządzania finansami.
Plan studiów
Jeżeli zdecydujesz się na studia I stopnia na UTH, czeka Cię nauka na ambitnym kierunku obejmującym wiedzę z dziedziny finansów, ubezpieczeń i podatków, który jest zorientowany na potrzeby i wymagania nowoczesnego biznesu. Nasi wykładowcy to specjaliści i praktycy, którzy wnoszą do programu swoje wieloletnie doświadczenie, co jest gwarancją ciekawych studiów na wysokim poziomie. Skrupulatnie dobrany materiał naukowy opiera się na nowoczesnych standardach i wymaganiach tej branży.
Studia podzielone są zarówno na część teoretyczną, jak i praktyczną. Wiedza teoretyczna dotyczy nauki w zakresie podstawowych przedmiotów związanych z zarządzaniem, doradztwem, a także ekonomią i prawem. Studia licencjackie w Warszawie zawsze promują interdyscyplinarne myślenie i działanie, dlatego na zajęciach praktycznych dowiesz się, jak w rzeczywistości rozwiązywane są problemy w firmach współpracujących z UTH. Poznasz prawdziwe studia przypadków i będziesz rozwiązywał rzeczywiste problemy podczas symulacji.
- Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem,
- DF, PiU—analiza krytycznych przypadków,
- Kryzysy i cykle gospodarcze,
- Zarządzanie podatkami,
- Teoria ryzyka finansowego,
- Narzędzia zarządzania finansami gospodarstwa domowego,
- Rynek kredytowo-pożyczkowy i produktów ubezpieczeniowych,
- Rynki finansowe,
- Ubezpieczenia.
To jednak nie wszystko. Poza „standardowym” programem nauczania będziesz miał możliwość zrealizowania kursu samodzielnego księgowego, dzięki któremu kończąc studia będziesz świetnie przygotowany do rozpoczęcia pracy. Czekają na Ciebie również liczne szkolenia, np. „Ubezpieczenie społeczne w praktyce” czy „Korzystanie z informacji gospodarczej przewagą konkurencyjności firm”, dzięki którym wypełnisz swoje CV.
Dalszy rozwój swoich umiejętności możesz rozpocząć na studiach magisterskich na tym samym kierunku. Studia oferują zorientowane na cel i dobrze uzasadnione wykształcenie akademickie, które przygotuje Cię profesjonalnie i metodycznie do działalności zawodowej w firmach z sektora doradztwa finansowego, podatkowego i ubezpieczeniowego.
Perspektywy po studiach
Dysponując tytułem licencjata, będziesz mieć optymalną wiedzę, która kwalifikuje Cię do pracy w finansach, a szczególnie w obszarze szeroko rozumianego doradztwa dotyczącego podatków i ubezpieczeń. Najpopularniejszymi pracodawcami naszych absolwentów są banki i firmy ubezpieczeniowe, ale tak naprawdę możesz pracować w działach finansowych w firmach z niemal każdej gałęzi gospodarki.
Będąc absolwentem specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe możesz znaleźć pracę wielu branżach związanych z doradztwem finansowym, m.in. w:
- działach finansowych przedsiębiorstw,
- korporacjach międzynarodowych,
- firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i ubezpieczeniami,
- w instytucjach finansowych.
FAQ
Skąd mogę wiedzieć, czy nadaję się do studiowania na tej specjalności?
Studia na specjalności doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe będą dobrym pomysłem, jeżeli interesujesz się matematyką i ekonomią oraz dobrze radzisz sobie z liczbami, a do tego interesują Cię informacje ze świata finansów. Pamiętaj, że rynek pracy zawsze jest otwarty dla doradców finansowych. Studia licencjackie dają Ci także możliwość kontynuowania nauki na wielu innych kierunkach w przyszłości. Zawodów związanych z finansami jest mnóstwo i każdy, kto się interesuje tą branżą znajdzie swoją ulubioną dziedzinę.
Jeśli myślisz natomiast o założeniu własnej firmy, studia na tej specjalności świetnie przygotują Cię do rozumienia i optymalizacji procesów finansowych i podatkowych, dzięki czemu lepiej i bardziej świadomie poprowadzisz swój biznes.
Jakie mam możliwości zawodowe po studiach związanych z doradztwem finansowym?
Doradztwo finansowe jest zawodem o długiej tradycji i doskonałych perspektywach na przyszłość. Zakres Twoich przyszłych obowiązków będzie zazwyczaj obejmował przygotowywanie raportów i prognoz finansowych dla firm, obliczanie obciążeń podatkowych oraz zagadnienia z zakresu ubezpieczeń. Doskonała znajomość prawa podatkowego i funkcjonowania przedsiębiorstw pozwoli Ci stać się jedną z najważniejszych osób w firmie, która będzie odpowiadać za jej optymalizację finansową.
W przyszłości możesz pracować w:
- firmach konsultingowych,
- instytucjach specjalizujących się w usługach finansowych,
- firmach pośrednictwa ubezpieczeniowego,
- firmach zajmujących się doradztwem biznesowym,
- bankach,
- instytucjach kredytowych,
- towarzystwach ubezpieczeniowych.
Za co studenci chwalą sobie UTH?
Nasi wykładowcy organizują zajęcia w taki sposób, żeby proces nauki był jak najbardziej interesujący, teoretyczne zagadnienia często odnoszą się do rozwiązań stosowanych w praktyce, dzięki czemu wiedza jest łatwiej przyswajana i zapamiętywana. Na UTH nigdy nie jesteś studentem anonimowym, tutaj zawsze możesz liczyć na pomoc zarówno ze strony nauczycieli, jak i wsparcie ze strony kadry administracyjnej, również w poszukiwaniu przyszłej pracy.
Praca z instrumentami finansowymi ma wiele zalet. Orientacja w branży finansowej daje możliwość pracy i kariery zawodowej w niemal każdej branży, zawody z wiązane z doradztwem i usługami finansowymi wiążą się także z bardzo dobrymi zarobkami. Prowizje od sprzedaży poszczególnych produktów np. zarządzania portfelem giełdowym klientów, to również finalnie ogromna korzyść. Znajomość rynku finansów pomoże Ci dobierać i mądrze korzystać z narzędzi i prawa. W przyszłości możesz otworzyć własną działalność związaną z doradztwem, co da Ci możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i ogromną satysfakcję z pracy. W czasach, kiedy mnogość instrumentów na rynku oraz trudne warunki ekonomiczne są nieodłącznymi filarami rzeczywistości, umiejętne poruszanie się po świecie finansów stanowi potężny atut w każdej dziedzinie życia prywatnego i zawodowego.