Tytuł, który uzyskasz: | inżynier na kierunku Informatyka |
Typ studiów i czas trwania: | stacjonarne (7 semestrów) i niestacjonarne (8 semestrów) |
Studia na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa – studia I stopnia
Złap w sieć najlepsze możliwości rozwoju i zaprojektuj swoją przyszłość już teraz – podejmij inżynierskie studia Cyberbezpieczeństwo w UTH w Warszawie!
Szukasz kierunku stworzonego w odpowiedzi na potrzeby aktualnego rynku pracy? W świecie, w którym cyfrowa transformacja, a tym samym cyberbezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę, studia na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa to pewny krok w przyszłość.
W ramach Cyberbezpieczeństwo studia Warszawa przygotujemy Cię do wyzwań zawodowych, oferując najlepsze metody kształcenia, a także wyposażamy Cię w elementarną wiedzę i praktyczne umiejętności.
Czego nauczysz się, wybierając specjalność Inżynieria cyberbezpieczeństwa?
Studia inżynierskie o specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa dostępne są w dwóch trybach – stacjonarnym i niestacjonarnym. Kształcenie stacjonarne trwa 7 semestrów, a studia cyberbezpieczeństwo zaoczne – 8 semestrów. Ukończenie studiów zapewnia tytuł inżyniera Informatyki.
Studia wyposażą Cię w niezbędną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne m.in. z zakresu projektowania, implementacji czy konfiguracji zabezpieczeń systemów i sieci. Program całej specjalności oparty jest o zagadnienia wykorzystywane m.in. w autoryzowanych szkoleniach Cisco Networking Academy.
Niewątpliwym atutem studiów w UTH jest nowoczesne laboratorium sieci komputerowych Cisco, które pozwala na budowanie, konfigurację oraz weryfikację działania zaprojektowanych układów sieci i systemów komputerowych, jak również badanie zastosowanych zabezpieczeń i testowanie podatności. Nasi studenci mają więc ułatwioną drogę do uzyskania certyfikatów cenionych na rynku pracy (certyfikacja odbywa się w instytucjach zewnętrznych).
W UTH kładziemy szczególny nacisk na połączenie teorii z zajęciami praktycznymi. Przekazywana w ten sposób specjalistyczna wiedza najpełniej przygotowuje studentów do podjęcia pracy w branży. Zajęcia na uczelni prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców i specjalistów z branży, którzy wprowadzą Cię w cyfrowy świat.
Partnerzy specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa
Specjalność Inżynieria cyberbezpieczeństwa dostępna jest w ramach kierunku Informatyka, którego program opracowywany jest w porozumieniu z partnerami na co dzień zajmującymi się najnowszymi technologiami informatycznymi.
Dzięki partnerstwom strategicznym nawiązanym przez naszą uczelnię, jako student będziesz miał dostęp do nowoczesnej bazy narzędziowej. Wystarczy wspomnieć o uczestnictwie w programie Microsoft Imagine Premium, który zapewnia oprogramowanie takie jak: Visual Studio Ultimate, Visio, Project czy serwerów SQL Server, BizTalk, SharePointServer.
Ponadto Cyberbezpieczeństwo studia Warszawa są prowadzone we współpracy z firmami z branży technologicznej. Wśród nich są Ideo, Gromar, LPE, Doskomp czy Bastarts.
Perspektywy po studiach
Obecnie niemal każda branża funkcjonuje w sieci. Dostęp do globalnej infrastruktury sieciowej zapewnia zwiększenie efektywności pracy. Niemniej ważne są własne, wewnętrzne zasoby sieciowe, które umożliwiają sprawne i bezpieczne przesyłanie plików, a także zapewniają odpowiedni obieg dokumentów. Cyfryzacja znacząco ułatwia pracę, ale rodzi też problemy związane z cyberbezpieczeństwem. Obecność w infrastrukturze sieciowej ważnych z punktu widzenia przedsiębiorstwa danych powoduje zagrożenia i podatność całej organizacji m.in. na ataki hakerskie.
Stąd też konieczna jest odpowiednia ochrona tych zasobów. Inaczej mówiąc, niemal każda współczesna firma potrzebuje ekspertów – pracujących wewnątrz organizacji lub na zewnątrz – którzy nie tylko będą w stanie właściwie skonstruować sieć i systemy, ale również zadbać o jej bezpieczeństwo.
Jako absolwent specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa możesz pracować dla każdej branży na całym świecie. Wszystkie firmy potrzebują osób, które zapewnią ochronę ich zasobom sieciowym i systemowym. To jeden z tych zawodów, który cechuje się niezwykłą elastycznością.
Dzięki starannie dobranemu programowi Cyberbezpieczeństwo studia I stopnia w UTH pozwolą Ci gruntownie przygotować się do rozpoczęcia kariery zawodowej. Studia na kierunku Informatyka na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa przygotują Cię między innymi do:
- pracy na stanowiskach takich jak: specjalista ds. bezpieczeństwa sieci, specjalista ds. testowania, wdrożeniowiec czy programista,
- projektowania i konstruowania zabezpieczeń systemów komputerowych w danej dziedzinie,
- zarządzania siecią komputerową oraz kontrolowania poprawności jej działania,
- działania i reagowania na pojawiające się nieprawidłowości,
- konfiguracji urządzeń sieciowych i ich zabezpieczeń,
- wdrażania rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo sieci,
- instalacji i monitorowania infrastruktury sieciowej,
- symulowania ataków i obrony infrastruktury telekomunikacyjnej,
- analizowania danych z zakresu bezpieczeństwa.
Opanuj sztukę cyfrowej obrony
Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Inżynieria cyberbezpieczeństwa.
FAQ