Przejdź do treści Przejdź do nawigacji
Tytuł, który uzyskasz: inżynier na kierunku Informatyka
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (7 semestrów) i niestacjonarne (8 semestrów)

Studia na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa – studia I stopnia

Złap w sieć najlepsze możliwości rozwoju i zaprojektuj swoją przyszłość już teraz – podejmij inżynierskie studia Cyberbezpieczeństwo w UTH w Warszawie!

Szukasz kierunku stworzonego w odpowiedzi na potrzeby aktualnego rynku pracy? W świecie, w którym cyfrowa transformacja, a tym samym cyberbezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę, studia na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa to pewny krok w przyszłość.

W ramach Cyberbezpieczeństwo studia Warszawa przygotujemy Cię do wyzwań zawodowych, oferując najlepsze metody kształcenia, a także wyposażamy Cię w elementarną wiedzę i praktyczne umiejętności.

QUIZZ INFORMATYCZNY

weź udział i sprawdź, czy informatyka to kierunek dla Ciebie!

Czego nauczysz się, wybierając specjalność Inżynieria cyberbezpieczeństwa?

Studia inżynierskie o specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa dostępne są w dwóch trybach – stacjonarnym i niestacjonarnym. Kształcenie stacjonarne trwa 7 semestrów, a studia cyberbezpieczeństwo zaoczne – 8 semestrów. Ukończenie studiów zapewnia tytuł inżyniera Informatyki.

Studia wyposażą Cię w niezbędną wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne m.in. z zakresu projektowania, implementacji czy konfiguracji zabezpieczeń systemów i sieci. Program całej specjalności oparty jest o zagadnienia wykorzystywane m.in. w autoryzowanych szkoleniach Cisco Networking Academy.

Niewątpliwym atutem studiów w UTH jest nowoczesne laboratorium sieci komputerowych Cisco, które pozwala na budowanie, konfigurację oraz weryfikację działania zaprojektowanych układów sieci i systemów komputerowych, jak również badanie zastosowanych zabezpieczeń i testowanie podatności. Nasi studenci mają więc ułatwioną drogę do uzyskania certyfikatów cenionych na rynku pracy (certyfikacja odbywa się w instytucjach zewnętrznych).

W UTH kładziemy szczególny nacisk na połączenie teorii z zajęciami praktycznymi. Przekazywana w ten sposób specjalistyczna wiedza najpełniej przygotowuje studentów do podjęcia pracy w branży. Zajęcia na uczelni prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców i specjalistów z branży, którzy wprowadzą Cię w cyfrowy świat.

Partnerzy specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa

Specjalność Inżynieria cyberbezpieczeństwa dostępna jest w ramach kierunku Informatyka, którego program opracowywany jest w porozumieniu z partnerami na co dzień zajmującymi się najnowszymi technologiami informatycznymi.

Dzięki partnerstwom strategicznym nawiązanym przez naszą uczelnię, jako student będziesz miał dostęp do nowoczesnej bazy narzędziowej. Wystarczy wspomnieć o uczestnictwie w programie Microsoft Imagine Premium, który zapewnia oprogramowanie takie jak: Visual Studio Ultimate, Visio, Project czy serwerów SQL Server, BizTalk, SharePointServer.

Ponadto Cyberbezpieczeństwo studia Warszawa są prowadzone we współpracy z firmami z branży technologicznej. Wśród nich są Ideo, Gromar, LPE, Doskomp czy Bastarts.

Perspektywy po studiach

Obecnie niemal każda branża funkcjonuje w sieci. Dostęp do globalnej infrastruktury sieciowej zapewnia zwiększenie efektywności pracy. Niemniej ważne są własne, wewnętrzne zasoby sieciowe, które umożliwiają sprawne i bezpieczne przesyłanie plików, a także zapewniają odpowiedni obieg dokumentów. Cyfryzacja znacząco ułatwia pracę, ale rodzi też problemy związane z cyberbezpieczeństwem. Obecność w infrastrukturze sieciowej ważnych z punktu widzenia przedsiębiorstwa danych powoduje zagrożenia i podatność całej organizacji m.in. na ataki hakerskie.

Stąd też konieczna jest odpowiednia ochrona tych zasobów. Inaczej mówiąc, niemal każda współczesna firma potrzebuje ekspertów – pracujących wewnątrz organizacji lub na zewnątrz – którzy nie tylko będą w stanie właściwie skonstruować sieć i systemy, ale również zadbać o jej bezpieczeństwo.

Jako absolwent specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa możesz pracować dla każdej branży na całym świecie. Wszystkie firmy potrzebują osób, które zapewnią ochronę ich zasobom sieciowym i systemowym. To jeden z tych zawodów, który cechuje się niezwykłą elastycznością.

Dzięki starannie dobranemu programowi Cyberbezpieczeństwo studia I stopnia w UTH pozwolą Ci gruntownie przygotować się do rozpoczęcia kariery zawodowej. Studia na kierunku Informatyka na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa przygotują Cię między innymi do:

  • pracy na stanowiskach takich jak: specjalista ds. bezpieczeństwa sieci, specjalista ds. testowania, wdrożeniowiec czy programista,
  • projektowania i konstruowania zabezpieczeń systemów komputerowych w danej dziedzinie,
  • zarządzania siecią komputerową oraz kontrolowania poprawności jej działania,
  • działania i reagowania na pojawiające się nieprawidłowości,
  • konfiguracji urządzeń sieciowych i ich zabezpieczeń,
  • wdrażania rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo sieci,
  • instalacji i monitorowania infrastruktury sieciowej,
  • symulowania ataków i obrony infrastruktury telekomunikacyjnej,
  • analizowania danych z zakresu bezpieczeństwa.

Opanuj sztukę cyfrowej obrony

Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Inżynieria cyberbezpieczeństwa.


Myślę o Twojej karierze... Daj mi kilka sekund

FAQ

Cyberbezpieczeństwo studia czy warto?

Branża informatyczna to jedna z najbardziej rozwojowych i perspektywicznych dziedzin gospodarki, a coraz szybciej postępująca digitalizacja zasobów i komunikacji sprawia, że specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa to jedna z najbardziej istotnych grup zawodowych.

Nie tylko ataki na sieciowe zasoby firm i organizacji są groźne z punktu widzenia ich funkcjonowania. W przypadku globalnych graczy nawet kilkuminutowe awarie w przepływie informacji oraz zasobów mogą spowodować ogromne straty finansowe. Nie dziwi więc fakt, że tak duża waga przykładana jest do odpowiedzialnego projektowania i zabezpieczenia sieci komputerowych i zasobów cyfrowych.

Studia z Cyberbezpieczeństwa – czy warto? Odpowiedź na tak postawione pytanie może być więc tylko jedna. Warto. Tym bardziej, że rozwój cyberbezpieczeństwa ciągle postępuje, tworząc niezwykle atrakcyjne horyzonty zawodowe dla absolwentów tej specjalności.

Czym jest cyberbezpieczeństwo?

Definicja cyberbezpieczeństwa mówi o pojęciu, które obejmuje działania mające na celu ochronę danych i zasobów przed atakami, które mogłyby naruszyć ich poufność, integralność oraz dostępność – czyli główne filary bezpieczeństwa systemów.

To bardzo ważne. Normą jest, że firmy budują własne sieci i systemy komputerowe, dzięki którym obieg wewnętrznych dokumentów jest sprawniejszy, a każdy z pracowników ma dostęp do wspólnych zasobów plików. Zakłócenia w działaniu takich systemów utrudniają, a niejednokrotnie uniemożliwiają wykonywania zadań i prowadzenie działalności gospodarczej. Stąd też odpowiednie skonstruowanie systemów i sieci, a następnie troska o jej bezpieczeństwo i właściwe działanie są jednymi ze strukturalnych działań zapewniających istnienie podmiotów gospodarczych.

Wszystkim tym zajmują się specjaliści. Możesz stać się jednym z nich. Odpowiednią wiedzę i umiejętności zdobędziesz podczas naszych studiów I stopnia.

Czego nauczę się na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa?

Studia pozwolą Ci poznać niezbędne zagadnienia teoretyczne związane z inżynierią cyberbezpieczeństwa oraz nabyć wszelkie umiejętności praktyczne, które ułatwią start kariery zawodowej i objęcie wymarzonego stanowiska.

Dowiesz się, jak projektować systemy i sieci komputerowe w taki sposób, aby nie były podatne na ataki i zakłócenia działania, poznasz zagadnienia związane z ich bezpieczeństwem i kontrolą.

Pamiętaj również, że studia o tej specjalności realizowane są na kierunku Informatyka. Poza specjalistyczną wiedzą z zakresu sieci komputerowych poznasz również wiele innych zagadnień związanych z nowymi technologiami, jak np. programowanie, grafika komputerowa, bazy danych. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Programowanie czy inżynieria sieci – co wybrać?

Informatyka to ogólne pojęcie, pod którym kryje się wiele specjalizacji i dziedzin wiedzy. Każda z nich, mimo że łącznie buduje rzeczywistość IT, zajmuje się nieco innymi kwestiami. Nie każda osoba zajmująca się nowymi technologiami musi być programistą. Pamiętaj, że działanie serwisów internetowych czy aplikacji webowych, które tworzą programiści, musi być bezpieczne i odbywać się w bezpiecznym środowisku. To zespół naczyń połączonych. Ostateczny wybór zależny jest więc od Twoich preferencji i predyspozycji. Na rynku jest miejsce dla obu tych specjalizacji.

Czy studia z inżynierii cyberbezpieczeństwa wymagają zaawansowanej wiedzy z matematyki?

Studia na specjalności Inżynieria cyberbezpieczeństwa nie wymagają zaawansowanej wiedzy matematycznej, jednak solidna podstawa w tej dziedzinie z całą pewnością jest zalecana. Zrozumienie logiki, algorytmów, statystyki i podstaw kryptografii uważa się za istotne, ponieważ te właśnie obszary matematyki są często stosowane w analizie i projektowaniu systemów bezpieczeństwa. Wiedza matematyczna pomaga w rozumieniu złożonych systemów, analizowaniu ryzyka i w opracowywaniu efektywnych rozwiązań do ochrony danych i infrastruktury.

 

REKRUTACJA Eliza Kotomska s2

Eliza Kotomska

tel. (22) 262 88 89,

rekrutacja.jagiellonska@uth.edu.pl

Zapisz się!