Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

UTH 4.0 Dostosowanie oferty do branży transportowej

Logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski, Unii Europejskiej

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie realizuje projekt "UTH 4.0 - dostosowanie oferty UTH do potrzeby branży transportowej pod kątem rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji".

W ramach projektu zaplanowano realizację następujących zadań oraz przypisanych do nich działań:

  1. Drop out - działania zmierzające do ograniczenia zjawiska przedwczesnego kończenia nauki
    • W projekcie przewidziano działania prowadzące do rekrutacji świadomych kandydatów, w tym m.in. wykłady otwarte i spotkania informacyjne z kandydatami na studia, zajęcia wyrównawcze, działania integracyjne i wspierające studentów w procesie studiowania.
  2. Modernizacja programu kształcenia na kierunku Transport na Wydziale Inżynieryjnym pod kątem rozwoju gospodarki, zielonej i cyfrowej transformacji
    • W zadaniu zaplanowano modernizację przedmiotów i uaktualnienie programu kształcenia o zagadnienia dotyczące zmian klimatycznych, aspektów środowiskowych, energii odnawialnej, efektywności energetycznej, zrównoważonego rozwoju.
  3. Realizacja dodatkowych praktycznych elementów podnoszących kompetencje studentów na kierunku Transport, które wspomagają realizację efektów kształcenia
    • W ramach zadania zostaną zorganizowane wizyty studyjne w przedsiębiorstwach i instytucjach z branży TSL, spotkania z praktyką, program stażowy, certyfikowane kursy i szkolenia.
  4. Modernizacja programu kształcenia na kierunku Zarządzanie specjalność TSL na Wydziale Zarządzania i Logistyki pod kątem rozwoju gospodarki, zielonej i cyfrowej transformacji
    • Zaplanowano modernizację sylabusów i uaktualnienie programów nauczania o zagadnienia takie jak zmiany klimatyczne, aspekty środowiskowe, energia odnawialna, efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój.
  5. Realizacja dodatkowych praktycznych elementów podnoszących kompetencje studentów na kierunku Zarządzanie specjalność TSL, które wspomagają realizację efektów kształcenia
    • Zadanie zostanie zrealizowane poprzez zorganizowanie cyklu specjalistycznych szkoleń zawodowych, spotkań z praktyką, wizyt studyjnych.
  6. Rozwój kompetencji kadry zaangażowanej w realizację procesu kształcenia na kierunkach Transport i Zarządzanie specjalność TSL
    • Działaniem przewidzianym w ostatnim zadaniu będzie organizacja cyklu szkoleń przeznaczonych dla pracowników Uczelni uczestniczących w procesie kształcenia.

Grupę docelową projektu stanowią studenci i studentki kierunków Transport na Wydziale Inżynieryjnym oraz kierunku Zarządzanie w ramach specjalności TSL na Wydziale Zarządzania i Logistyki oraz pracownicy Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji studentów kształcących się na potrzeby branży transportowej na prowadzonych przez Uczelnię Techniczno-Handlową kierunkach Transport (studia inżynierskie) i Zarządzanie (studia licencjackie; specjalność Transport-Spedycja-Logistyka) we współpracy z przedstawicielami z branży transportowej - pracodawcami, praktykami i podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

Uczelnia informuje, iż istnieje możliwość zgłaszania do Instytucji Zarządzającej (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej) lub Instytucji Pośredniczącej (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

1) poczty tradycyjnej - w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub adres Instytucji Pośredniczącej: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ul. Chmielna 69, 00-801 Warszawa,

2) skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Rezultatem projektu będzie podniesienie kompetencji 360 studentów i studentek kierunku Transportu oraz 270 studentów i studentek kierunku Zarządzanie TSL.

Projekt „UTH 4.0 - dostosowanie oferty UTH do potrzeb branży transportowej pod kątem rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji” otrzymał dofinansowanie w kwocie 5 050 845,26 zł, wartość wydatków kwalifikowalnych: 5 207 835,26 zł.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Wsparcie dla studentów i studentek kierunku Zarządzanie, specjalność Transport-Spedycja-Logistyka na Wydziale Zarządzania i Logistyki

Wsparcie dla studentów i studentek kierunku Zarządzanie, specjalność Transport-Spedycja-Logistyka na Wydziale Zarządzania i Logistyki

W ramach działań wsparcia przewidzianych dla studentów i studentek kierunku Zarządzanie specjalność Transport-spedycja-logistyka na Wydziale Zarządzania i Logistyki UTH przewidziano:

  • realizacja kursów i szkoleń specjalistycznych, m.in.: z zakresu platform logistycznych i giełd transportowych, zarządzania transportem, przewozu towarów niebezpiecznych, czasu pracy kierowcy,
  • spotkania z praktyką organizowane z pracodawcami,
  • wizyty studyjne u pracodawców.

Harmonogram realizacji wsparcia zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów UTH

Wydział Zarządzania i Logistyki, pokój 128 (I piętro), ul. Jutrzenki 135, 02-235 Warszawa:

nr tel. 22 262 88 25 (wtorek – piątek, w godz.: 9:00-15:00), e-mail: projekty@uth.edu.pl

Wsparcie dla studentów i studentek kierunku Transport na Wydziale Inżynieryjnym

Wsparcie dla studentów i studentek kierunku Transport na Wydziale Inżynieryjnym

W ramach działań wsparcia przewidzianych dla studentów i studentek kierunku Transport na Wydziale Inżynieryjnym UTH przewidziano:

  • modernizację treści 20 przedmiotów o zagadnienia dotyczące m.in. zmian klimatycznych, aspektów środowiskowych, energii odnawialnej, efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju,
  • wizyty studyjne oraz spotkania z praktyką w przedsiębiorstwach i instytucjach związanych z branżą TSL,
  • program stażowy,
  • certyfikowane kursy i szkolenia z zakresu m.in.: ESG (Environmental, Social and Corporate Governance), projektowania optymalnych tras lotniczych z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju, szkoleń na symulatorze z zakresu analizy ryzyka w transporcie kolejowym, technik ruchu kolejowego, szkoleń z zakresu diagnostyki pojazdów, analizy danych wypadkowych, uprawnień SEP do 1 kV.

Harmonogram realizacji wsparcia zostanie opublikowany w najbliższym czasie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów UTH:

Wydział Inżynieryjny, (pokój 11 (Parter), ul. Jagiellońska 82 F, 03-301 Warszawa):

tel. 22 262 88 51 / tel: 533 804 939 (wtorek – piątek , w godz.9:00-15:00), e-mail: projekty@uth.edu.pl

 

Harmonogram wsparcia