Konferencja The multidimensionality of cybersecurity
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie w okresie 01.09.2024 - 31.08.2025 realizuje projekt "Międzynarodowa konferencja "The multidimensionality of cybersecurity - Hate speech in cyberworld"”.
Celem projektu jest budowanie potencjału UTH w zakresie umiędzynarodowienia uczelni oraz promocja Uczelni na arenie międzynarodowej poprzez organizację 3-dniowej międzynarodowej konferencji naukowej z zakresu szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa. Tematyka konferencji będzie podzielona na 5 interdyscyplinarnych paneli nt. cyberbezpieczeństwa w tym panel dotyczący mowy nienawiści (hate-speech). Cele te zostaną osiągnięte przez zwiększenie internacjonalizacji badań naukowych, wymianę doświadczeń, krytyczną analizę badań. W ramach projektu powstanie publikacja pokonferencyjna, odbędą się wyjazdy do partnerów międzynarodowych. Konferencja umożliwi prezentacje wyników badań pracowników UTH, a także nawiązanie długofalowej współpracy z uczelniami z innych krajów. W projekcie założono udział naukowców, badaczy, dydaktyków, studentów, ekspertów z zakresu zagadnień mowy nienawiści, cyberbezpieczeństwa, przestępczości w sieci. Realizacja konferencji umożliwi zagwarantowanie płaszczyzny do nawiązywania kontaktów z naukowcami zagranicznymi, co przyczyni się do promowania Uczelni w środowisku międzynarodowym. Nawiązanie współpracy z partnerami z instytucji międzynarodowych może być katalizatorem do realizacji wspólnych badań, rozwoju zawodowego uczestników, zwiększeniu wiedzy.
W ramach projektu zaplanowano:
- organizację międzynarodowej konferencji naukowej
- wydanie anglojęzycznej publikacji pokonferencyjnej,
- przygotowanie materiałów dydaktycznych dla studentów w formie filmów, tutoriali, prezentacji multimedialnych,
- przeprowadzenie study visit pracowników naukowo-dydaktycznych.
Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. „Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland” (Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego). Dofinansowanie projektu wynosi 306 915,00 zł.