Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH
Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH
Projekt "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" ma na celu upowszechnianie wiedzy z szeroko rozumianej tematyki związanej z bezpieczeństwem, pedagogiką i logistyką wśród uczniów szkół średnich (licea, technika, szkoły branżowe).
Dynamiczne zmiany społeczne, chaos informacyjny, zagrożenia w zakresie bezpieczeństwa zarówno państwa, jak i bezpieczeństwa jednostki, problemy psychologiczno - pedagogiczne wynikające z wprowadzeniem nauki zdalnej z powodu pandemii Covid-19 oraz trudności z określeniem perspektyw rozwoju i wyboru ścieżki zawodowej powodują, że ukazanie usystematyzowanej, aktualnej i w sposób przystępny przedstawionej wiedzy w tym zakresie jest niezmiernie istotne.
W ramach projektu prezentowane będą wykłady z tematów:
- „Jesteś (nie)legalny w sieci? Prawo autorskie a internet”,
- „Bullying Ciebie nie dotyczy?”,
- „Gdzie się kończy wolność słowa”,
- „Pokochać stres”,
- „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”,
- „Jak złapać przestępcę? Czyli technik kryminalistyki na tropie”,
- „Cała prawda o kłamstwie – czyli czy można oszukać wariograf”,
- „Zbrodnia i kara – różnice w badaniu przestępstw”,
- „Logistyka - praca z pasją”,
- „Nowoczesne metody diagnostyki pojazdów – czyli co tak naprawdę potrafi Twój samochód?",
- „Wirtualne Centrum Logistyczne - praca logistyka od kuchni",
- „Transport intermodalny - przyszłość zielonych łańcuchów dostaw",
- „45 minut z trzema logistykami. Logistyka Wojskowa. Logistyka Cywilna. Logistyka przyszłości".
Wykładowcami będą pracownicy akademiccy, dydaktycy oraz wykładowcy z bogatym doświadczeniem zawodowym oraz eksperci zewnętrzni współpracujący z Uczelnią Techniczno-Handlową w Warszawie.
W ramach projektu odbędzie się jest 56 spotkań wyjazdowych do szkół ponadpodstawowych (także na obszarach wiejskich i w małych miastach do 10 tys. mieszkańców) oraz 4 festiwale promocji nauki na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie (Campus Jutrzenki, Oddział Zamiejscowy w Płońsku). Planuje się, że wykładów wysłucha minimum 1070 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Uczelnia w ramach projektu nakręci również 9 filmów spotkania o tematyce związanej z wykładami prowadzonymi w szkołach ponadpodstawowych. Filmy będą podsumowaniem tematów prowadzonych zajęć i zostaną opublikowane na stronie internetowej UTH oraz w mediach społecznościowych (Youtube i Facebook). Filmy będą powszechnie dostępne dla zainteresowanych niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania itp. Kampania informacyjna pozwoli na dotarcie do uczestników projektu poprzez: - portale informacyjne, - media społecznościowe, - informacje przekazywane bezpośrednio do szkół. Działania planowane są od września 2022 do sierpnia 2024.
Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu 550255 kwota dofinansowania 85 000 zł całkowita wartość projektu 108 350 zł.