Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Warszawski Festiwal Nauk Inżynieryjnych z UTH 2024

Przed nami II edycja Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH. Już 21 i 22 marca 2024 spotkamy się z uczestnikami Festiwalu, aby przeprowadzić ich przez fascynujący świat nauki i zachęcić do wyboru ścieżki edukacyjnej, a tym samym przyszłej drogi zawodowej, związanej z naukami inżynieryjnymi.

Podczas Festiwalu odbędą się liczne: wykłady, dyskusje, wystawy, pokazy sprzętu technicznego, prezentacje, doświadczenia oraz eksperymenty w laboratoriach naukowych.

Jesteśmy pewni, że każdy z uczestników znajdzie dla siebie coś interesującego, ponieważ tegoroczna edycja została podzielona na 5 bloków tematycznych związanych z: budownictwem, architekturą wnętrz, transportem (samochodowym, kolejowym, lotniczym), logistyką, informatyką.

Dla gości Kampusu Jagiellońska przygotowaliśmy dwa dni spotkań, wykładów oraz warsztatów z cenionymi i znanymi w swoich środowiskach zawodowych nauczycielami akademickimi oraz ekspertami-praktykami, którzy w swojej pracy zawodowej wykorzystują wiedzę z zakresu wyżej wymienionych obszarów.

Poza częścią teoretyczną i warsztatową, nie zabraknie również czasu na zadanie naszym ekspertom pytań dotyczących studiowania na kierunkach inżynieryjnych, pracy zawodowej po studiach inżynierskich oraz możliwościach rozwoju.

Wykłady ONLINE

Wybierz swoją tematykę i dołącz do wykładu LIVE na platformie YouTube:

Architektura wnętrz i Budownictwo
Informatyka

Transport i Logistyka

Wykłady i pokazy

Wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy, stoiska... wybierz tematykę, która Cię interesuje i odwiedź Kampus Jagiellońska Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie:

Architektura wnętrz i Budownictwo
Informatyka

Transport i Logistyka
Pokazy i stoiska

UWAGA: Zapisy na warsztaty, wykłady i pokazy na dzień 22 marca zostały zamknięte z uwagi na wyczerpanie limitu wolnych miejsc. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykłady ONLINE w dniu 21 marca oraz na zwiedzanie stoisk i wystaw w dniu 22 marca.

Co w programie?

Po powitaniu przez Władze Akademickie, w każdym bloku tematycznym uczestnicy zapoznają się z oferty UTH, a następnie wezmą udział w dwóch wykładach prowadzonych zarówno przez wykładowców, jak i partnerów Uczelni.

Kolejnym punktem programu będzie część praktyczna. Zaprezentowane zostaną stoiska ekspertów z branży, firm i ośrodków badawczych współpracujących z Uczelnią Techniczno-Handlową, w tym m.in. sprzętu i urządzeń technicznych, symulatorów VR, rajdowych i tuningowanych aut, a także prac z kierunku Architektura wnętrz. Dodatkowo przygotowane zostaną warsztaty i pokazy, dzięki którym uczestnicy będą mogli zapoznać się z interesującymi nowościami technologicznymi.

Program Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych w UTH

21 marca 2024 – wykłady online (transmisja poprzez platformę YouTube)

22 marca 2024 – wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy, stoiska – stacjonarnie w Kampusie Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej przy ul. Jagiellońskiej 82F w Warszawie

Dlaczego warto?

Warszawski Festiwal Nauk Inżynieryjnych z UTH dla wielu uczniów będzie pierwszym zetknięciem z profesjonalnym podejściem do projektowania inżynierskiego oraz okazją do poznania narzędzi i metodologii niezbędnych przy rozwiązywaniu problemów inżynierskich. Program Festiwalu został przygotowany tak, aby pomóc uczniom odkryć ich predyspozycje inżynierskie, które są niezbędnym atrybutem dobrego inżyniera. Udział w wydarzeniu to możliwość zdobycia cennej wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłej edukacji.

* Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej – wszystkie zajęcia odbędą się stacjonarnie, a część z nich dodatkowo będzie dostępna w transmisji online na platformie YouTube.

Zapisy na 22 marca (stacjonarnie):

tel. 22 262 88 89

e-mail: rekrutacja@uth.edu.pl

Partnerzy

Działania w ramach projektu planowane są od października 2022 do czerwca 2024. Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki nr projektu 550145 kwota dofinansowania 83 054,40zł całkowita wartość projektu 94 034,40 zł.