Kampus Jagiellońska
Wejście do uczelni
Wejście główne składa się z dwóch par drzwi, które otwierają się na zewnątrz.
Za drzwiami wejściowymi znajdują się schody bez pochylni. Drzwi posiadają płaski próg, który nie sprawia problemu w swobodnym dostaniu się do budynku.
Drzwi wejściowe zostały wyposażone w duży, wygodny pochwyt, otwarcie ich nie wymaga znacznej siły, klamka jest wygodna w obsłudze i nie wymagająca obrotu.
Przy wejściu głównym do uczelni wyznaczono miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Wejście z prawej strony budynku prowadzi do windy i posiada pochylnię dla osób poruszających się na wózku.
W holu głównym uczelni do dyspozycji studentów są informacyjne tablice multimedialne oraz kioski informacyjne z możliwością regulowania wysokości.
Schody prowadzące na pierwsze piętro wyposażone są w obustronne poręcze skontrastowane kolorystycznie w stosunku do otoczenia.
Winda wyposażona jest w tablicę wyposażoną w oznaczenia wypukłe, sygnalizację dźwiękową, lustro, automatyczne otwieranie oraz zamykanie drzwi, poręcz.
Toalety
W budynku dostępne są trzy toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnością.
Toalety mieszczą się na parterze, pierwszym oraz trzecim piętrze.
Otwarcie drzwi do toalety nie wymaga znacznej siły, wejście do toalety nie posiada progu, klamki oraz zamknięcie drzwi jest skontrastowane w stosunku do barwy drzwi.
Podłoga wykonana jest z materiałów antypoślizgowych, umywalka niskosyfonowa posiada baterię z przedłużonym uchwytem.
Pochwyt zamontowany jest przy ubikacji.
Podajniki (papier toaletowy, mydło, ręczniki) zamontowano w taki sposób, aby ich obsługa była wygodna zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej.
Wszystkie elementy wyposażenia można obsłużyć za pomocą jeden ręki.
Toaleta wyposażona jest w instalację alarmową.
Dziekanat
Dziekanat znajduje się w pobliżu wejścia głównego po lewej stronie, w dziekanacie znajduje się w stolik do przyjmowania osób z niepełnosprawnością
Dział Stypendiów, Finansów i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością
Dział Stypendiów, Finansów i wsparcia osób z niepełnosprawnością mieści się na parterze od wejścia głównego po prawej stronie.
Drzwi wejściowe mają odpowiednią szerokość co nie stanowi problemu dla osób poruszających się na wózku.
Dział wyposażony jest w stanowisko komputerowe z ruchomym blatem o zakresie 0,65-1,27 m, komputer ze skanerem OCR.
Biblioteka
Wejście do biblioteki jest odpowiedniej szerokości i wysokości zapewniając możliwość swobodnego przejścia osób poruszających się na wózku lub korzystających z pomocy ortopedycznych, drzwi nie posiadają progu.
W bibliotece znajdują się dwa stanowiska komputerowe z ruchomym blatem dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz wymagających pracy w pozycji stojącej, układ regałów z książkami daje możliwość przejazdu i manewrowania wózkiem.
Biblioteka wyposażona jest również w regulowane biurka góra-dół, monitor dotykowy, oraz skaner OCR.
Rekrutacja
Biuro Rekrutacji znajduje się przy holu na pierwszym piętrze, drzwi są o odpowiedniej wysokości i szerokości zapewniającej możliwość swobodnego przejścia dla osoby poruszającej się na wózku lub korzystającej z pomocy ortopedycznych, , biurka pracowników jak i stoły dla kandydatów zapewniają możliwość korzystania przez osoby poruszające się na wózku
Sale dydaktyczne
Wszystkie wejścia do sal nie posiadają progów, ławki dla studentów zapewniają możliwość swobodnego korzystania przez osoby poruszające się na wózkach. Większość sal wyposażonych jest w rzutniki, kamery, nagłośnienie oraz ekran.
Aula
Aula znajduje się w sąsiedztwie budynku głównego.
Do Auli prowadzą dwa wejścia z czego jedno wejście jest dostosowane dla osób poruszających się na wózku.
Z Auli możliwe jest przejście na korytarz z dostępem do ubikacji dla osób z niepełnosprawnością.
Przestrzeń odpoczynku
Przestrzeń odpoczynku dla studentów znajduje się na pierwszym oraz trzecim piętrze.
Dodatkowo na poziomie -1 znajduje się strefa Food&Chill, gdzie studenci mogą skorzystać z mikrofalówki oraz z automatów z przekąskami i gotowymi daniami.
Pokój pracy cichej
Pokój Pracy Cichej funkcjonuje w ramach Biblioteki Naukowej UTH.
Powstał, aby służyć do celów edukacyjnych i naukowych społeczności Uczelni. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju na konkretne dni i godziny, jak również można z niego korzystać w czasie pracy biblioteki.
Pętle indukcyjne, oznaczenia w języku Braille'a, tłumacz języka migowego online
Stanowiskowe pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących dostępne są w pomieszczeniach, gdzie obsługiwaniu są studenci:
Rekrutacja, Dziekanat, Dział Techniczny - Szatnia, Biblioteka, Biuro Karier, Dział Stypendiów, Finansów i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami, Biuro projektów - staże, Centrum Studiów Podyplomowych.
Wszystkie pomieszczenia w uczelni oznakowane zostały tabliczkami w języku Braille'a. Tabliczki umieszczone są na każdych drzwiach nad klamką.
Wyznaczone zostało również stanowisko do obsługi tłumacza języka migowego online. Znajduje się ono w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnością.