Konferencja w Zakopanem 2025. Zaproszenie

Władze akademickie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej mają zaszczyt zaprosić na IX Międzynarodową Konferencję Naukową „Współczesne problemy zarządzania, bezpieczeństwa i nowoczesnej inżynierii”, która odbędzie się w dniach 14-16 maja 2025 r., w Kościelisku-Zakopanem (AMW Rewita, Kościelisko, ul. St. Nędzy-Kubińca 103).

Zakopiańskie konferencje naukowe organizowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej to już wieloletnia tradycja. Z satysfakcją zauważamy, że nasze coroczne spotkania na stałe wpisały się w plan działalności naukowej wielu badaczy z różnych ośrodków akademickich w kraju i zagranicą, stanowiąc forum prezentacji aktualnych zagadnień mieszczących się w obszarach zainteresowania nauk społecznych, ekonomicznych oraz technicznych, a także wymiany poglądów i opinii na płaszczyźnie naukowej.

W nurt zagadnień poruszanych w ramach tego wydarzenia wpisują się istotne zagadnienia z następujących obszarów:

• Ekonomii, bezpieczeństwa i prawa, a także organizacji i funkcjonowania służb odpowiedzialnych za szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa publicznego w Polsce. Mieszczą się tu kwestie zarówno praktyczne, jak i teoretyczne, stwarzające przyczynek do dyskusji na temat m.in.: systemu organizacyjno-prawnego zwalczania przestępczości, skuteczności działania służb zajmujących się przeciwdziałaniem wszelkim zagrożeniom państwa, a zwłaszcza w obszarze cyberzagrożeń, jak też militarnym, politycznym, gospodarczym i społecznym;
  • Zarządzania i bezpieczeństwa w kontekście kwestii związanych z transportem, spedycją i logistyką. Poruszane podczas konferencji tematy dotyczyć będą zarządzania infrastrukturą logistyczną i łańcuchem dostaw, planowania logistycznego i zarządzania flotą pojazdów, funkcjonowania nowoczesnej logistyki transportu, a także rozwiązań prawno-organizacyjnych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie, logistyce i spedycji;
  • Nowoczesnej inżynierii. Analizie poddane zostaną zagadnienia z rozwiązań szeroko rozumianej nowoczesnej inżynierii. Dotyczyć będą m.in.: zastosowań technologii
    w otoczeniu gospodarczym, uwarunkowań/kierunków i czynników rozwoju budownictwa (w tym architektury wnętrz), transportu i branży IT oraz nowych technologii i zmian w IT, budownictwie, architekturze wnętrz oraz w transporcie.

Tradycyjnie Konferencję poprzedzi Panel Młodych Naukowców Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej, w ramach którego wystąpienia prezentować będą przedstawiciele Kół Naukowych funkcjonujących w Uczelni:

• PROJECT,
  • GOMORRA,
  • Architektury wnętrz,
  • Cash flow,
  • AIR PROJECT,
  • TSL Team,
  • Tech-Safe-Auto,
  • Budownictwa.

Panel studencki odbędzie się w dniach 12-13 maja 2025 r. w Zakopanem.

Serdecznie zapraszamy!

Zgłoszenia czynnego i biernego udziału w Konferencji prosimy przesłać do dnia 30 kwietnia 2025 r. na adres e-mail: konferencja.naukowa@uth.edu.pl

Termin przesłania referatów do publikacji pokonferencyjnej upływa 31 maja 2025 r.

Kontakt:
Eliza Kotomska